SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Frumuseti androgine

In jos 
AutorMesaj
Alien_
S9 Unit

Varsta : 49
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Frumuseti androgine   Sam Iun 07, 2014 9:22 am

Postarea aceasta se doreste a fi o continuare a discutiei pe tema frumusetii androgine. In imaginile de mai jos o sa vedeti cateva dintre cele mai frumoase modele androgine.
O sa incep cu Agyness Deyn.

Cel mai interesant model androgin mi se pare Erika Linder. Trecerea de la “andras” la “gyne” este absolut frapanta. Intr-o poza apare alaturi de Leonardo DiCaprio...sa nu credeti ca este tot  Erika Linder.

Pentru ca tot am discutat mai sus despre Leonardo DiCaprio, va prezint in continuare cateva poze cu DiCaprio in ipostaze antagonice.

...................................................................................................................................

Sus In jos
Ballin
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Sam Iun 07, 2014 11:03 am

ba-i frumoasa ba zici ca-i travestit... uuhhgftdfthg e vorba despre femei gay aici  Laughing 
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Joi Iul 24, 2014 12:11 pm

cu dedicatie pentru Alien...

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Ballin
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Joi Iul 24, 2014 1:34 pm

Mai dragilor, corbii mei, ca tot sunt eu mare filosof uneori... Stiti cum e cu frumusetea asta androgina? Pai e cam asa:

E ca sora-sa lu asta micu. Da... Da... Absolventul... La el ma refer. No, fata e frumoasa, femininina, dar are mutra de sniper... Adica seamana mult cu paulica. Si daca iti place de ea iti pui o intrebare... Ba, inseamna ca mie imi place de paulica? Pai cred ca asa s-ar zice. Pai atunci eu sunt gay? Poate ar trebui sa ii bag o limba pe gat sa vad daca imi place. Si daca imi place poate ca vreau sa bagam "pistolul in holster"? Nu ar fi o mare problema pentru oricum imi place sa ma joc cu bilutele. Dar exista o problema... Asta nu are 4-5000 de bile,ceea ce i seamna ca o sa ma plictisesc repede. Pai atunci poate ca nu sunt gay, doamne-ti multzam! Atunci inseamna ca nu imi place de paulica, mance-l bocancii in talpa! Pai stai asa, atunci nu imi place nici de sora-sa. Dar totusi ea e frumoasa. Da-mi-as knife kill, nu mai inteleg nimic!!! Si cum stau si cuget graiesc:

Ba, o femeie androgina nu e aia care daca iti place de ea te face sa te simti putin homalau?
Sus In jos
LucianH
Meerkats Team

Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 12:17 am

Acum astept raspunsul lui Paulica Fain spectacol!
Sus In jos
Ballin
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 3:10 am

Capsuna, stalp, bariera. Tine minte!
Sus In jos
Mr_kid
S9 Unit

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 3:19 am

ba deci pe mine m-ati pierdut...nu stiu care e treaba!? cred ca stiti sau aveti ceva in plus fata de mine..jur ca nu ma prind.. daca asta e subiectu....nu gasesc predicatul

Androgin este un termen care provine din cuvintele grecești άνδρας (andras, adică om) și γυνή (gyné, adică femeie) și se referă la un amestec de caracteristici feminine și masculine, adică un hermafrodit.[1]

Androginul a fost văzut de-a lungul timpului în mai multe feluri. Uneori era o ființă cu două părți, sau poate o zeitate. Alteori androginul era o idee ce reprezenta armonia sufletului înaintea încarnării sau a nașterii și organismul asexual după moartea fizică.

Fiind un subiect ambiguu, tema androginului a stat la baza multor discuții. Ideea apare în opera mai multor autori celebri, precum Platon, sau în literatura română Liviu Rebreanu.

Sus In jos
Paul .
S9 Unit

Varsta : 23
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 4:30 am

in concluzie Domnul Ballin holoangaru` la Ciprian`s Service, ESTI GAY  Very Happy aplauze 
Sus In jos
Ballin
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 4:39 am

M-ai spart kidule. Cam despre habar nu stiu vorbeam si noi  Laughing 
Paula... Culcat ca se trage! (Din spate)
Sus In jos
Paul .
S9 Unit

Varsta : 23
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 4:53 am

Ma acuma ce sa zic :)) stimca tu tragi pe la spate cand nu ne asteptam,doar si eu si TzuTzu neam trezit cu tine peste :))(TzuTzu sa trezit mai naspa,erati “buson la buson“ :))) )
Sus In jos
LucianH
Meerkats Team

Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 8:36 am

Mr_Kid si noi avem wikipedia :))
Sus In jos
Alien_
S9 Unit

Varsta : 49

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Vin Iul 25, 2014 10:09 am

Kid-ule, incerc sa fac un rezumat al discutiei:
Unii considera ca daca esti atras de o femeie ca cele din pozele mai sus esti homosexual. Total gresit!!!
Atunci cand isi arata partea feminina, vezi o femeie senzuala, sexi, provocatoare... si te face sa o doresti.
Cand adopta o atitudine masculina te simti relaxat in prezenta ei, pentru ca nu mai este capricioasa, nu mai face nazuri, nu mai are toane, deci nu mai trebuie sa-i acorzi atentie deosebita sau sa fii excesiv de politicos cu ea. In aceasta postura nu mai simti o atractie sexuala fata de ea, ci o simti ca pe un prieten cu care mai degraba vrei sa mergi la o bere.
In concluzie, atunci cand se manifesta partea feminina, partea masculina este suprimata, iar cand se manifesta partea masculina, partea feminina este suprimata. Aceste ipostaze sunt antagonice. Nu trebuie confundate femeile androgine cu femeile masculine. Femeile masculine sunt permanent barbatoase.

Sus In jos
Moky

Varsta : 28
Localizare : SIBIU

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Sam Iul 26, 2014 12:37 am

voi aseara ori v ati dus la clubul de poezie ori ati fumat in grup

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   Sam Iul 26, 2014 4:31 am

varianta 2
 Silly me 

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Frumuseti androgine   

Sus In jos

Frumuseti androgine
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Agora :: Coltul cu Balauri-
Mergi direct la: