SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012

In jos 
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Mar Noi 06, 2012 12:27 am

Prima intalnire o vom face sambata.

Ca loc de desfasurare: Grajdurile de la Vestem

Avem acolo spatii relativ inchise pentru a testa bataia replicilor si a face reglajele de hop-up, precum si a dispozitivelor de ochire mecanice si/sau optice.

Prin amabilitatea lui Serghei avem la dispozitie un telemetru laser, cu care se pot masura exact distantele pana la tintelele in care se va trage.

Am sa aduc niste tinte din polistiren pentru tragerile cu sistemul principal (adica replica cu care joci de obicei) si niste tinte printate pentru tragerile cu pistolul.

De asemenea, la final vom parcurge limbajul semnelor si daca mai ramane timp -tehnicile de deplasare individuala.

Va invit sa va anuntati mai jos care puteti sa veniti pentru a vedea cum ne organizam.

1. Ghost
2. ...

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
serghei
S9 Unit

Varsta : 39
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Mar Noi 06, 2012 2:02 am

1. Ghost
2. Serghei
3.

...................................................................................................................................

Sus In jos
SjM
S9 Unit

Varsta : 36
Localizare : Valcea/Sibiu

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Mar Noi 06, 2012 3:03 am

1. Ghost
2. Serghei
3. Sfantu' :hunt:
4.

Sus In jos
Moky

Varsta : 28
Localizare : SIBIU

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Mar Noi 06, 2012 4:49 am

1. Ghost
2. Serghei
3. Sfantu'
4.Andrei
5.
Sus In jos
arpad
Partener de joc

Varsta : 45
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Mar Noi 06, 2012 4:51 am

1. Ghost
2. Serghei
3. Sfantu'
4.Andrei
5.Arpad
Sus In jos
http://www.rxdentaresibiu.3x.ro
Ciocanu'
Meerkats Team

Varsta : 37
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Joi Noi 08, 2012 11:30 pm

1. Ghost
2. Serghei
3. Sfantu'
4.Andrei
5.Arpad
6. Ciocanu' (la mine este incerta prezenta poate vin cu Lara poate nu vin deloc)

Unde ne intalnim?
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Vin Noi 09, 2012 12:37 am

De mers o sa mergem la Vestem. Ne vedem la 10 la Sala Transilvania

Sus In jos
serghei
S9 Unit

Varsta : 39
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Sam Noi 10, 2012 10:04 am

Suuuuuuuper azi la antrenamente!!! Multe lucruri bune am aprofundat. Multe lucruri bune am invatat Very Happy. Thx guys.

Din pacate sambata viitoare nu pot sa vin ...sper sa recuperez.

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   Sam Noi 10, 2012 12:22 pm

Multumiri fiecaruia in parte pentru participare, rabdare si atentie. Si pentru mine a fost un act de invatare si sincer nu imi imaginam pe vremea cand faceam traininguri pentru firme ca o sa ajung sa fac traininguri pe airsoft.

Am fost prezenti: Ghost, Serghei, Sfantu, Arpad, Andrei, Ciocanu'

In zilele ce urmeaza am sa va dau si "suportul de curs" aferent sesiunii 1.

Pe scurt, azi am facut (de la 10 la 14):

1. Reguli de manipulare a replicii si Siguranta pe Terenul de Joc
2. Reglarea Hop-up-ului
2.1. Identificarea distantei optime de angajare cu replica personala
2.2. Centrarea ansamblului teava interna, guma de hop-up, camera de hop-up.
3. Reglarea catarilor fixe si a aparatelor optice de ochire
3.1. Aproximarea exacta si rapida a distantelor folosind aparatul optic de ochire din dotare (realizarea unui range card)
4. Limbajul semnelor (pachetul de 20 de semne de baza in standart NATO pentru Armata Regulata)

POZE:

ATENTIE!
Nu uitati de tema de casa, pe care o astept pe PM

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012   

Sus In jos

S1 airsofTraining / Vestem -Sambata 9.11.2012
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Jocuri saptamanale si Evenimente :: Antrenamente Deschise-
Mergi direct la: