SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Sniper Guild

In jos 
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 37
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 1:37 am

Despre ce este vorba?

Este o idee mai veche de a mea care ma tot bantuie in ultimul timp. In esenta este vorba de o adunare lucrativa a posesorilor de bolt-action, dar merge si varianta automatelor cu luneta (atata timp cat sunt replici ale armelor de lunetisti, gen SR25, SWD, etc).

Punerea in practica a ideii...

Ma gandesc ca am putea sa ne strangem in fiecare miercuri sa zicem, dupa ora 15, 16, 17 in functie de orarul fiecaruia la Dirt Park.

Acolo facem schimb de experienta si incercam sa dezvoltam o oarecare idee de sniper scool care sa aiba o componenta teoretica si una practica. Partea practica va include orientare, supravietuire, camuflare, miscare in teren, sniping si countersniping, rangefinding, comunicare radio, crearea unui observation post, samd

Daca lucrurile merg bine si ne coordonam, putem sa incercam constituirea unor sniper team pentru jocurile de duminica si gandirea unor scenarii gen "snipers vs restul jucatorilor" in cadrul acelorasi jocuri de duminica.

Cu cine?

Cum am spus mai sus, este binevenit orice posesor de bolt-action, indiferent de clubul din care face parte sau nu. Nu se accepta MP5-uri cu luneta sau alte arme automate de infanterie.

Asta nu inseamna ca nu sunt bineveniti si non-sniperi. O sa avem nevoie si de personal auxiliar. Distractie garantata!

zombie

Ce facem in continuare?

Anunta intentia ta de a te alatura acestei initiative ca sa vedem cati suntem si daca suntem minim 4, de miercurea viitoare putem incepe.

Restul lucrurilor ce tin de organizare/dezvoltare le discutam in teren sau daca este cazul intr-o sectiune speciala dedicata.

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
DreKu
S9 Unit

Varsta : 33
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 2:09 am

Acum ca am sniper, as veni si eu ... dar eu am programul mai nasol si nu stiu daca o sa pot veni la ora aia. Eventual mai incolo un pic o sa incerc sa imi modific programul la servici. :rulz:

...................................................................................................................................

Sus In jos
adso
S9 Unit

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 2:24 am

dupa 10 februarie o sa pot ajunge si eu pentru personal auxiliar.
Strang material despre tactica antisniper So take care!

go forward, keep going!!!
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 4:57 am

ooo bun bun ....bine gandit Ghost....clar count me in.... :hunt: ghost
Sus In jos
COP
S9 Unit

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 4:59 am

cel devreme la 17

Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 5:04 am

acum cat e iarna ar fi mai bine ca intalnirea sa fie un pic mai devreme pana nu se intuneca
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 5:11 am

ar fi fain sa ne impartim in echipe de cate doi....unu sniper iar celalalt observer....si invers
Sus In jos
COP
S9 Unit

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 5:16 am

@Cocolinoo - nu e un joc cu sniperi (aia avem in fiecare duminica) e un training dupa un anumit program

Sus In jos
Duke
Komrad

Varsta : 38

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 5:31 am

Mi-ar fii placut si mie, insa e mai greu in timpul saptamanii ptr. mine, cel putin pana in vara ...
Sus In jos
micutzu
Partener de joc

Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Vin Ian 28, 2011 9:07 am

sunt si eu pentru!!!daca SR-urile sunt agreate:)) acum ce vreau sa zic e ca de obicei eu pot dupa ora 5,mai exact 5 jumate....sper sa nu incurc!!! minunata idee ghost Army Strong
Sus In jos
ursu
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Dum Ian 30, 2011 10:09 am

hop si eu .Problema la mine e ca lucrez in 3 schimburi cand pot am sa vin cu cea mai mare placere
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mar Feb 01, 2011 6:08 am

ok, avand in vedere ca suntem deja suficienti doritori ce ziceti ca miercurea asta sa ne vedem la restaurantul de pe stanga din parcarea cum intri catre dirt park? Preturile sunt mici si putem vorbi in liniste ce vrem si cum vrem de la aceste intalniri. Cred ca o sa fie destul de frig ca sa iesim cu jucariile insa putem prfita sa punem pe hartie cum o sa decurga aceste intalniri.

Va rog sa postati la ce ora ati putea ca sa stabilim ceva ok pentru toata lumea. Eu pot oricand dupa 16.

Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mar Feb 01, 2011 9:54 am

la 18 e bine?
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mier Feb 02, 2011 1:37 am

deci cum ramane ne mai vedem sau nu?
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mier Feb 02, 2011 1:40 am

pai sunt eu cu tine pana acum Silly me

Sus In jos
micutzu
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mier Feb 02, 2011 1:51 am

na dragilor desi sunt beteag si am si 2 examene pe week end....o sa ma prezint si eu!ora18 mi se pare buna!spar ca intr-o ora sa discutam tot ce trebuie discutat deoareca mai mult nu pot sta! see ya there Tanchist
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Dum Mar 27, 2011 6:58 am

avand in vedere ca sa mai incalzit si ca se apropie BW pentru o parte din noi, ce ziceti sa ne vedem miercurea asta pentru niste timp de calitate / schimb de experienta pe tema sniping?

Va rog sa va anuntati aici daca sunteti interesati si sa ziceti dupa ce ora puteti

De vazut zic sa ne vedem in Dirt Park

Sus In jos
micutzu
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Mier Mar 30, 2011 11:36 am

scuze ghost....dar nu am vazut decat azi...in ultima vreme sunt cam ocupat si nu am mai intrat pe aici! te sun maine si sa ne intalnim sa iti dau banii pentru mid cap ...daca il mai ai;)
Sus In jos
arpad
Partener de joc

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Joi Mai 24, 2012 9:59 am

Oare s-ar putea relua cam 1 data pe luna ceva timp seara?
Sus In jos
http://www.rxdentaresibiu.3x.ro
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   Joi Mai 24, 2012 10:27 am

:P chiar azi ma gandeam la asta...

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sniper Guild   

Sus In jos

Sniper Guild
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Agora :: Banca de idei-
Mergi direct la: