SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Chestii funny

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Sam Apr 17, 2010 2:05 pm

procedurile tactice de curatare a unei camere exemplificate de 6 marines

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Dasher
S9 Unit

Varsta : 35
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mar Apr 20, 2010 5:19 am

La un institut pentru cercetarea comportamentului uman, se propune drept experiment testarea creativitatii si a imaginatiei si se iau drept subiecti un român, un indian si un neamt. Îi introduc pe fiecare în cîte o camera împreuna cu doua sfere mari de otel si îi lasa acolo un an. Dupa un an, se duc medicii si deschid usa indianului si îl vad pe indian în pozitie lotus, concentrat, sferele pluteau. Deschid usa germanului; asta scria niste formule pe pereti, cuplase bilele astfel încat sa produca energie. Trec si la român; statea întins si zice: o sfera s-a stricat si una am pierdut-o.

Un batrînel se prezinta la comisia de înrolare.
- Vreau sa ma înrolez ca voluntar.
- Citi ani aveti?
- Saptezeci.
- Cam batrîn pentru un soldat...
- N-aveti decît sa ma înrolati ca general!

- Acuzat, recunoaşte că ai greşit.
- Imposibil, domnule judecător, pledoaria avocatului m-a convis că nu am furat.

Datorita crizei economice mondiale, Renault a anuntat concedierea a 2000 de angajati;
Ford a anuntat concedierea a 3000 de angajati; Opel a anuntat concedierea a 4000 de angajati.
Pentru a se alinia acestui trend, Toyota a anuntat scoaterea din priza a 100 de roboti.

Tatal vine de la cresa cu copilul iar mama isi pune mainile in cap:
- Ma, asta nu-i copilul nostru !
- Ce importanta are, maine tot la cresa il duc !

...................................................................................................................................

Sus In jos
Alias
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Apr 21, 2010 12:55 am

-Tata! Aia... impo... impotenta! Se instaleaza brusc? intreaba Bula rusinat dar foarte curios.
-Nu, baiatul tati! Mai intai te faci de ras de cateva ori...

Ora 3 dimineata, dupa aniversarea a 20 de ani de la casatorie... Ea, vesela, strange masa, fredonand; el, machit, picoteste in fotoliu.
Ea: - Iti aduci aminte, draga, de-acum 20 de ani?... Am iesit din biserica...
El: - Aha...
Ea: - Eu am alergat in parc... Tu ai venit dupa mine...
El: - Aha...
Ea: - M-ai ajuns din urma... M-ai strans de mijloc...
El: - Da, fir-as al dracu'!... Mai bine te strangeam de gat! Tot 20 de ani luam, da' acum eram liber....

Sot si sotie la poarta Raiului. Sf. Petru le repartizeaza un bungalow pe o plaja insorita, langa o mare albastra, intr-o clima perfecta:
- Aveti teren de golf si tenis, piscina, si daca va e foame si n-aveti chef sa gatiti, puteti merge la oricare din barurile din apropiere. Totul este gratis.
Sotul catre sotie:
- Ai vazut ?! Daca nu erai tu cu taratele tale, cu antioxidantii si fulgii de ovaz si fibrele vegetale puteam ajunge aici inca de acum 10 ani!

Un mos de 119 ani si nevasta de 109 merg la tribunal sa divorteze.
Judecatorul:
-Da' de cati ani sunteti casatoriti?
-Apoi, au trecut 80, raspunde mosul.
Judecatorul:
-Si de cati ani nu va mai intelegeti?
-Cam de 50, dom' judecator
Judecatorul:
-Si atunci, ce ati asteptat pana acu'?
-Sa moara copiii ca sa nu sufere, raspunse mosul.

Doua blonde cautau prin padure un brad de Craciun. Dupa o zi intreaga de stat in frig, una dintre ele ii spune celeilalte:
- Auzi, n-ar fi mai bine sa luam unul asa, fara globuri ?

Un tip isi cumpara o masina noua, ajunge acasa si o parcheaza in fata blocului. Lasa in geam un anunt aviz hotilor de masini pe care scrie urmatoarele: "nu spargeti, nu am casetofon"
A doua zi omul se trezeste sa mearga la munca. In locul in care a parcat masina gaseste o caramida, sub ea un bilet: "nu-i bai, ii punem noi"

Un tip si o tipa se intalnesc intr-un bar. Se privesc, se plac si ajung la tipa acasa. Dupa cateva pahare tipul isi da jos camasa si se spala pe maini, dupa care isi da jos pantalonii si se spala din nou pe maini.
- In mod sigur esti dentist!
- Cum ti-ai dat seama?
- Dupa cum te-ai dezbracat si te-ai spalat pe maini de fiecare data.
Dupa ce fac oamenii sex, ea spune:
- Nu numai ca esti dentist, dar sunt sigura ca esti un mare dentist!
- Extraordinar, intr-adevar sunt un dentist de succes, spune tipul impresionat de perspicacitatea fetei, dar de asta cum ai reusit sa-ti dai seama?
- N-am simtit nimic

Suna telefonul si o voce de femeie spune:
- Alo?
- Cu doamna Ward, va rog.
- Eu sunt.
- Doamna Ward, sunt doctorul Jones de la laboratorul de teste. Cand doctorul a trimis biopsia sotului dvs ieri la laborator, o biopsie a unui alt domn Ward a ajuns concomitent, iar acum nu stim sigur care este cea a sotului dvs. Sincer rezultatul poate fi rau sau groaznic.
- Ce vreti sa spuneti? A intrebat doamna Ward agitata.
- Pai unul din rezultate indica Alzheimer iar celalalt Sida. Nu putem spune care este al sotului dvs.
- Groaznic! Nu puteti repeta testul?! a intrebat doamna Ward.
- Putem, dar clinica plateste cheltuielile pentru aceste teste scumpe o singura data.
- Pai si ce ar trebui sa fac?
- Personalul de la clinica va recomanda sa va lasati sotul undeva in mijlocul orasului. Daca gaseste drumul inapoi spre casa nu va mai culcati cu el!
Sus In jos
COP
S9 Unit

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Apr 22, 2010 2:46 am

care le aveti cu parcarile?

credeti voi ca va pricepeti?

invatati de aici: http://www.gifbin.com/984129

Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Apr 22, 2010 5:20 am

aviz parintilor:

Parintii lui Ionel doresc sa faca sex dar nu stiu ce sa se faca cu copilul.
Barbatului însa, îi vine o idee:
- Ionica, iesi putin pe balcon si povesteste-ne frumos ce se
întîmpla pe-afara.
lonica iese pe balcon si povesteste:
- Nea Ion de la parter si-a dus cîinele într-o tufa sa faca pipi…
Un politai cauta ceva… Tanti Paraschiva tocmai a plecat cu prietenul ei…
Parintii lui Vasilica si-o pun…
- De unde-o mai stii si pe asta? îl întreaba tatal, din camera.
- Sta si el singur pe balcon, ca mine.

Sus In jos
Alias
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Apr 22, 2010 6:04 am

Doua blonde intr-un lift . Dintr-o data liftul se blocheaza , ele crizate incep sa
strige :
- Ajutor ( prima )
- Ajutor ( a doua)
Si tot asa la care una la un moment dat spune:
- fata proasto , hai sa stricam amandoua simultan .
- Bine .
Peste cateva secunde .
- Simultan , simultan!!

Un om avea un fiu emo …
Vine copilul de la scoala si ii spune la tacas`o
-Tata am luat un 10 :(( (incepe sa planga copilul)
-Dar imposibil cum ai luat tu 10?
-Pai m`-o intrebat care-i animalul meu preferat.
-Si ce i-ai spus?
- Ca lama …

Un ardelean si un lepros stau in inchisoare. La un moment dat, leprosului ii cade o ureche… o ia si o arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade nasul… il ia si il arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade un deget… il ia si il arunca pe geam… Ardeleanul nu mai suporta:
-No, dupa cum bag de sama, ‘mneata vrei sa evadezi!
Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Sam Apr 24, 2010 5:14 am

Un preot catolic, unul protestant si un rabin, dupa un lung si plictisitor conciliu ecumenic, se hotarasc sa se retraga pentru a se scalda într-un lac...., deh... era canicula, întelegeti
si dvs...zis si facut. Ajung la scaldat, mai palavragesc o vreme, apoi se dezbraca si
intra în apa, se scalda, ies pe iarba... si în timp ce sedeau la soare apare un grup de femei. Preotul catolic si pastorul protestant îsi acopera repede partile rusinoase. Rabinul
însa îsi acoperi fatza. Dupa ce trec femeile, crestinii îl întreaba nedumeriti pe rabin:
- Bine, Rabbi Jacob, dar de ce nu te-ai acoperit si tu la fel ca noi?
La care rabinul raspunde:
- Nu stiu cum e la voi în comunitatea religioasa, dar la noi preacredinciosii ma
cunosc dupa fatza !

Soacra, pe patul de moarte, ii comunica ginerelui ultimele dorinte:
-Sa repari (tuseste fara putere) pendula aia de pe perete...
-O repar, mama soacra, o repar. Dumneata concentreaza- te acolo...

Un rabin a slujit la Templu timp de 20 de ani. Ca sa-l rasplateasca, comunitatea il trimite intr-o excursie in Hawaii . Cand ajunge in camera de hotel, o tanara foarte frumoasa si goala statea intinsa in pat. Revoltat, pune mana pe telefon si suna acasa:
- Nu aveti pic de respect pentru pozitia mea? Sunt rabin. Asta e o dovada crasa de nesimtire si lipsa de respect!
Auzind acestea, tanara, rusinata, incepe sa se imbrace. Dupa ce a terminat de vorbit la telefon, rabinul i se adreseaza:
- Tu unde pleci? Nu pe tine sunt suparat!

Copiii stateau la rand pentru a servi pranzul in cantina unei scoli gimnaziale catolice. Pe un colt al mesei era o gramada mare de mere. Maicutele lipisera pe tava cu merele un bilet pe care scria "Ia doar unul, Dumnezeu te supravegheaza" . Putin mai in fata, la capatul celalalt al mesei se afla o gramada mare de prajituri cu ciocolata. Unul dintre copiii a scris un bilet "Ia cate vrei, Dumnezeu supravegheaza merele"

Doi pensionari, prieteni vechi, se regasesc pe o terasa, la "o bericica" rece:
- Cum te descurci cu pensia?
- Nu prea bine, dar mai si lucrez!
- Unde?
- Joc in filme erotice pentru batrani.
- Si cum te descurci la scenele alea... tari? Mai poti?
- Aaa, nu, prietene, acolo avem cascadori!

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Apr 30, 2010 12:20 am

Un blindat israelian urmarea un arab prin desert.
Din cand in cand arabul se oprea si tragea asupra blindatului. Deodata se opreste, arunca "banana cu vanilie" si ridica bratele.
Se deschide turela, apare un evreu si spune:
- Mai arabule, ce las esti! De ce nu mai lupti?!
- Nu mai am gloante!
- Si nu cumperi?!

O profesoara a cerut clasei sale de elevi sa isi intrebe fiecare parintii care este cea mai relevanta poveste a familiei sale si care are o morala la sfarsit, iar apoi urmand ca a doua zi fiecare dintre ei sa spuna povestea in clasa.
A doua zi, in ora respectiva, Cristian a dat urmatorul exemplu:
- Tatal meu este fermier si crestem gaini. Intr-o zi am mers la piata cu o gramada de oua asezate intr-un cos de nuiele impletite,cos asezat pe scaunul din fata al camionului. La un moment dat camionul a lovit o groapa iar cosul a cazut de pe scaun si toate ouale s-au spart. Morala povestirii este sa nu iti pui niciodata toate ouale intr-un singur cos.
- Foarte bine, spuse profesoara.
Urmatoarea a fost Maria care incepuse sa povestesca:
- Si noi suntem fermieri. Aveam 20 de oua care trebuiau sa fie clocite dar numai 10 puisori au iesit. Morala este sa nu iti numeri gainile inainte de a fi clocite ouale
- Foarte bine, replica din nou profesoara, multumita de ce auzise pana aici..
Urmatorul a fost Horia care a inceput si el povestea sa:
- Tatal meu mi-a povestit despre matusa Ana... Matusa Ana era inginer de aviatie in razboi iar avionul ei a fost lovit. A trebuit sa aterizeze fortat pe teritoriul inamic si tot ce avea la ea era o sticla de palinca, o pusca si o sabie.
- Continua, spune profesoara intrigata.
- Matusa Ana a baut toata palinca pentru a se pregati....apoi a aterizat in mijlocul a 100 de soldati inamici. Ea a omorat 70 dintre ei cu mitraliera pana s-au terminat gloantele. Apoi a mai omorat 20 cu sabia pana lama s-a tocit. Pe ultimii 10 i-a omorat cu mainile goale.
- Dumnezeule mare, spune profesoara ingrozita, si care ti-a zis tatal tau ca este morala?
- Sa stai departe de matusa Ana cand e beata!

Soacra isi invita ginerele la masa. Ginerele, desi suspicios, accepta invitatia. Pe masa, diferite salate, preparate din carne de pui, porc, cartofi vreo 3 feluri, deserturi, bere rece, vin... La un moment dat
soacra iese la bucatarie. Ginerele apuca o bucatica de carne si i-o da pisicii. Asta dupa 2, 3 crampe moare sub masa. Nervos tare, apuca o cratita goala si cand intra soacra ii trage una de o lasa lata pe jos. La care pisica de sub masa: - YEESSSSSSS!!!

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Dasher - I found Sissi   Dum Mai 02, 2010 10:43 am

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Dum Mai 02, 2010 11:01 am

Laughing

Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Dum Mai 02, 2010 1:12 pm

Bla bla bla Nu!

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 10:47 am

ultima stire din iraq: كأننا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل هنا .. على صدوركم ، باقون كالجدار وفي حلوقكم ، كقطعة الزجاج ، كالصبّار وفي عيونكم ، زوبعة من نار.. هنا .. على صدوركم ، باقون كالجدار نجوع .. نعرى .. نتحدى .. ننشد الأشعار ونملأ الشوارع الغضاب بالمظاهرات ونملأ السجون كبرياء ونصنع الأطفال .. جيلاً ثائراً .. وراء جيل كأننّا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل.

Nu pot sa cred ce s-a intamplat !!! Shocked

Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 10:51 am

Douăzeci de imposibil, dacă noi, în Lod, Ramla, Galileea şi aici .. piept, stau în Kaljaddar Helloukkm, o bucata de sticla, Kabbar în ochii tăi, o furtuna de foc .. Aici .. Lor cutiilor, şedere foame Kaljaddar .. Goala .. Challenge .. Cântaţi poezii, de umplere străzi şi demonstraţii Algdhab umple mândria închisori şi ai face pe copii .. O generaţie în revolta .. În spatele generaţie de Douăzeci imposibilă dacă noi, în Lod, Ramla, şi Galileea.

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

Localizare : Sibiu RO

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 10:52 am

asta incercam si eu in engleza suna parca mai ok:

Twenty impossible if we in Lod, Ramla, and Galilee here .. Their chests, staying in Kaljaddar Helloukkm, a piece of glass, Kabbar in your eyes, a storm of fire .. Here .. Their chests, staying hungry Kaljaddar .. Naked .. Challenge .. Sing poems, filling the streets Algdhab demonstrations and fill up the prisons pride and make children .. A generation in revolt .. Behind the generation of Twenty impossible if we in Lod, Ramla, and Galilee.

INCREDIBIL domnilor!!!! ce stire .... Sunt zapacit!
Sus In jos
Dada

Varsta : 30
Localizare : Sibiu/Constanta

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 11:14 pm

Aha deci cineva face copii in inchisoare...si toti ajung adolescenti revoltati, in timp ce unora li se aplica medievalul :"unde iti stau picioarele acolo iti va sta si capul" sau ceva de gen, iar cosul pieptului este trimis departe departe...sa nu se mai transforme in zombie....SI toti sunt uniti...ok...i get it Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Dada

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 11:21 pm

De unde esti asa sigur Dasher? POAaate Gracia a gasit corpul printesei, iar sufletul ei s-a incarnat in replica ta...

(Bine, ea defapt a fost inmormantata in Kapuzinergruft...shhhhh...you do not know this from me...shhh)
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 05, 2010 11:49 pm

parerea mea, e ca au mancat-o romanii de mult http://www.caroli.ro/marci/sissi
Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 07, 2010 3:57 am

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 07, 2010 12:43 pm

gandire si precizie nemteasca:

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Mai 12, 2010 12:33 am

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 13, 2010 4:48 am

Sotul intra in dormitor tinand in mana doua aspirine si un pahar cu apa. Sotia il intreaba:
- Pentru ce sunt astea?
- Pentru durerea ta de cap.
- Dar nu ma doare capul.
- Te-am prins!

Barbatii sunt precum ciocolata... dulci, imbietori, si au de obicei ca tinta directa soldurile tale.

Ion se intoarce din Africa de Sud. Gheorghe il intreaba:
-No, Ioane, da' cum ii cu apartheidul cela?
-D'apoi cum sa fie, mai Gheorghe? Bunaoara, sa zicem ca meri pe drum si din fata vine un negru. Negrul da sa treaca pe linga tine -tu nu-l lasi. Negrul da sa treca prin dreapta, te dai si tu in dreapta. Da sa treaca prin stanga, te dai si tu in stanga. S'apoi pe unde ar vrea el sa treaca, tu numa' nu-l lasi si nu-l lasi, no.
Dupa o vreme, negrul iti spune:"No, domnu' alb, rogu-te frumos, lasa-ma si pe mine sa merg in drumul meu." S-atunci tu numa' te uiti urat la el sii-i spui: "No, meri in muma-ta de bozgor!".
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 13, 2010 11:32 am

Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani !
Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu
vechii lui prieteni sa petreaca.
Asa ca ii spuse sotiei:
"Scumpa mea, vin repede."
"Unde mergi iubitel?" intreba sotia.
"Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere."
Sotia spuse: "Vrei bere dragostea mea?"
Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere,
din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Japonia , India ...
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il
spuna a fost:
"Da, acadeaua mea... dar la bar... stii tu... au halbe
inghetate..."
Nu a apucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse: "Vrei halba
inghetata, iepuras?" si scoase din congelator o halba atat de inghetata
ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
"Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase... Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?"
"Vrei gustari, papusel?" Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse
gustari aburinde (aripi de pui, ciuperci, coaste de porc...)
"Dar draga mea... la bar... stii, se mai injura, se vorbeste urat..."
"Vrei vorbe urate, draga? AUZI BAI , P***CA ! BEA-TI IN P***A MA-TII BEREA-N
NENOROCITA AIA DE HALBA INGHETATA SI MANANCA-TI ****TURILE ALEA DE GUSTARI ,
PENTRU CA ESTI INSURAT, SI NU MERGI NICAIERI !!! CLAR, NENOROCITULE?!!

Ramses al II-lea câştiga o mare bătălie. Evident, isi cheama scribul pentru a imortaliza momentul si începe să dicteze:
- Eu, Ramses al II-lea...
Scribul începe şi el sa picteze hieroglife.
- Cel mai mare dintre conducători...
Scribul notează.
- Şi cel mai viteaz...
Scribul desenează in continuare...
- Şi cel mai viril...
Scribul stă un moment nedumerit, apoi întreabă:
- Prea-Marite, cum sa scriu viril, cu două pu*e sau cu trei coa*e?

and the one and only: the speaking dog

LE. fun facts about pistols

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 20, 2010 9:41 am

Bahoi joaca airsoft? ca daca nu, ce face cu echipamentu'?

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 20, 2010 9:14 pm

ma indoiesc, va avea fro' cunostiinta in armata. daca ar fi jucat, ma gandesc ca avea un filmulet "cum sa joci airsoft"
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 20, 2010 10:58 pm

cine e bahoi ?
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 20, 2010 11:06 pm

un penal, cauta pe youtube bahoi, si o sa gasesti cateva filmulete cu distinsul personaj, o sa razi

da gabitzu, muta chestia cu bahoi acolo la chestii funny, sa lasam topicul asta numai pt poze army
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 21, 2010 8:21 am

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 21, 2010 11:07 am

Deci de-astea faci tu cand mergi sa duci gunoiul. Laughing
Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mar Mai 25, 2010 10:40 pm

A couple takes their young son to the circus. When his father goes to buy popcorn, the boy asks: "Mom, what's that long thing on the elephant?"

"That's the elephant’s trunk, dear," she replies.

"No, Mom," the boy clarifies: "down underneath."

His mother blushes and says: "Oh, that's nothing."

The father returns and the mother goes off to get a soda. As soon as she leaves, the boy repeats his question.

"That's the elephant’s trunk, son," the father explains.

"Dad, I know what an elephant's trunk is," the boy says: "What’s the thing down there?"

The father says: "Oh, that's the elephant's penis."

"Dad," the son asks: "how come when I asked Mom, she said it was nothing?"

The man takes a deep breath and explains: "Well son, here's the truth: I've really spoiled that woman."

Sus In jos
DreKu
S9 Unit

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 27, 2010 1:20 am

Pentru cei impatimiti de Sniping ... a aparut ceva de genul asta :

Viewer's discretion is advised ! tongue

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 27, 2010 11:47 pm

Intr-o discoteca din Germania intra un rus, pe tricoul caruia scria mare: TURCII AU TREI PROBLEME Nu sta mult si se apropie un turc de el: - Ce faci bah aici? Cauti bataie? - Asta e prima voastra problema, va luati de oricine fara sa va fi facut nimic. Dupa vreo 5 ore dupa ce se termina totul si lumea pleca pe acasa , la iesire pe rus il asteptau o turma de turci - Asta e doua voastra problema , nu va puteti rezolva problemele singuri si veniti in turma! Turcii, cum au auzit, au scos cutitele la el. - Si asta e a treia voastra problema, intotdeauna veniti la un schimb de focuri cu cutitele!
Sus In jos
Dada

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Mai 27, 2010 11:54 pm

Un negru ajunge in Ceruri, cu frica-n san ca nu o sa fie primit in Rai din cauza problemelor rasiale... - Numele? intreaba Sf. Petru. - Leonardo Di Caprio, raspunde negrul. Sfantul Petru il priveste neincrezator si-l mai intreaba o data numele. - Leonardo Di Caprio, insista negrul, constient de faptul ca nu mai putea s-o dea la intors. Sfantul Petru scoate celularul, il suna pe Dumnezeu, si intreaba respectuos: - Scoate-ma te rog dintr-o dilema, Titanicul s-a scufundat sau a ars?...

Un student la inginerie sta langa un catarg in curtea Universitatii. Dupa un timp vine un coleg, student la limba romana si il intreaba: -Ce faci colega? -Am primit ca tema de la rector sa masor inaltimea catargului si tocmai ma gandeam cu ce formula as putea face asta mai bine. -O secunda spune studentul la limba romana. Scoate catargul din suport, il intinde pe pamant si cu o ruleta il masoara. -Exact 7 metri! Dupa care pune catargul la loc in suport si pleaca. La care viitorul inginer: -Filologii astia!…noi vorbim de inaltime si el masoara lungimea…
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 28, 2010 2:28 am

Dada a scris:
Asta e atac la persoana. :hunt: lol!

Un student la inginerie sta langa un catarg in curtea Universitatii. Dupa un timp vine un coleg, student la limba romana si il intreaba: -Ce faci colega? -Am primit ca tema de la rector sa masor inaltimea catargului si tocmai ma gandeam cu ce formula as putea face asta mai bine. -O secunda spune studentul la limba romana. Scoate catargul din suport, il intinde pe pamant si cu o ruleta il masoara. -Exact 7 metri! Dupa care pune catargul la loc in suport si pleaca. La care viitorul inginer: -Filologii astia!…noi vorbim de inaltime si el masoara lungimea…
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Mai 28, 2010 2:49 am

Bula la ora de biologie. Profesoara intreaba.
- Ce este verde si sare pe campie? Raspuns din clasa:
- Broaaaaasca.
Profesoara:
- Corect, dar putea fi si un greier. Ce este maro si sare
prin padure?
Raspuns din clasa:
- Caprioaaaara!
- Corect, dar putea fi si un cerb.
Bula, agitat, cere permisiunea sa puna si el o intrebare:
- Ce este tare si se ia in gura, dar moale si lipicioasa
cand se scoate?
Profesoara ofensata ii trage doua perechi de palme. La care Bula raspunde:
- Corect dar putea fi si o guma de mestecat!
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Lun Mai 31, 2010 5:25 am

Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mar Iun 01, 2010 11:35 am

Un italian angajeaza sa-i vopseasca gardul care imprejmuia casa 3 romani. Dis-de-dimineata, inainte de a pleca la serviciu, italianul le da celor 3 instructiunile:
-Aveti aici 3 galeti de vopsea care va vor ajunde sa vopsiti tot gardul. In bucatarie e mancare, cand o sa va vina foame, va puteti servi. Aaa, era sa uit. Ati vazut calul pe care il tin inchis in spatele curtii? Sa nu cumva sa lasati poarta dechisa sa scape de acolo ca nu stiu ce fac cu voi. S-a inteles?
-Am inteles sefu,raspund romanii intr-un glas.
Pleaca italianul, iar romanii se apuca de treaba. Nu dupa mult timp, unul din ei zice:
-Ma, mie mi-a venit foame, hai sa vedem ce are asta de mancare!
Bucataria italianului, plina de bunatati. Dupa un ospat pe cinste, romanii cauta si ceva de baut, dar nu gasesc decat apa si suc. Atunci, unul dintre ei zice:
-Ma, stiu eu cum sa facem rost de bautura. Mergem si vindem o galeata de vopsea, cumparam bautura, iar vopseaua de ramane o mai diluam, o mai “lungim” si terminam noi gardul. Dupa ce au baut s-au apucat de vopsit, dar cand mai aveau vreo 3 m din gard se termina vopseaua.
-Acum ce dracu facem? De unde luam vopsea? Italianul o sa-si dea seama ca noi am luat-o…
-Ma fratilor, las’ pe mine,zice unul mai istet, ca stiu eu cum facem. Mai strangem putina vopsea pe pensula si dam pe botul la cal, iar cand va veni italianul ii vom spune ca acesta a scapat si a mancat-o.
Zis si facut. Pe seara, ajunge si italianul acasa.
-Ma, ce-ati facut cu vopseaua? Eu am calculat la fix si trebuia sa va ajunga.
-Sefu’, ne pare tare rau, dar a scapat calul si a mancat-o.
La auzul acestor vorbe, italianul intra in casa, ia pusca si nici una nici doua, impsca calul.
-Ce naiba dom’le, pt o galeata de vopsea ai omorat saracul animal? Iti cumparam noi alta…
-Ba fratilor, vedeti voi casa asta? Tot cu romani am facut-o. Da-l in ... mamii lui de cal ca mi-a mai mancat 30 de saci de ciment, 800 de caramizi, 4 grinzi…

Sus In jos
Dada

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mier Iun 02, 2010 8:14 am

Graciaaa.... tongue

Daca va spun ca m'am prins numai la sfarsitul bancului ca nu era ok ce facea ala de la litere...va mai linistiti? inginerilor Wink Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Iun 03, 2010 12:37 am

bine Dada, uite ceva de domeniul inginerilor atunci
http://www.thrivenotes.com/the-last-question/

Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Joi Iun 03, 2010 1:39 pm

Un inspector de la Fisc vine la sinagoga in control, se uita pe registre si concluzioneaza catre rabin:
-Domnule, veniturile dvs sunt mici si impozitul la fel. Cum reusiti dvs sa traiti cu niste incasari asa de mici?
-Noi aici reciclam TOTUL si ne multumim cu putin.
-Chiar totul? -Tot. -Si picaturile de la lumanari?
-Da, le strangem si le trimitem la o fabrica de lumanari si din cand in cand ne trimit o lumanare.
-Bineeee. Si firmiturile de pe masa le reciclati? Intreaba agentul in zeflemea...
-Da. Le strangem si le trimitem. Din cand in cand primim o punga de pesmet.
-Buuuun. Da cu pieile de preputz de la circumcizie ce faceti? Si pe ele le reciclati?
-Da. Le strangem, le trimitem la Fisc si din cand in cand ne trimit cate-un Pulica asa ca dvs sa ne controleze...

Din cugetarile lui Bula:
De multe ori ...cind plingi....nimeni nu-ti vede lacrimile....
De multe ori.... cind esti ingrijorat...nimeni nu-ti simte durerea....
De multe ori...cind esti vesel....nimeni nu se uita la zimbetul tau.....
Dar cind te basesti o singura data.....

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Iun 04, 2010 9:54 am

o noua gaseslnita talibana

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Sam Iun 12, 2010 5:41 am

Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Lun Iun 14, 2010 10:45 pm

gata
am gasit noua line de arme ce va fi folosita de anul viitor de toti membrii S9
decizia este finala

http://www.tifr.us/tifr/2010/6/10/19-epic-lego-guns-that-actually-work.html

Tank operator :m4: lol!

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Lun Iun 14, 2010 11:14 pm

Laughing Silly me

si o sa avem un nou rol: chainsaw operator

Sus In jos
Dada

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mar Iun 15, 2010 1:52 am

Eu as zice sa le foloseasca kinderii vostri :)) training pana ajung la 18 ani Friends
Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Mar Iun 15, 2010 1:55 am

dupa aia mai ai curaj sa joci impotriva lor?

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Iun 18, 2010 7:56 am

Sus In jos
xipri
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Vin Iun 18, 2010 11:54 am

"Develop discipline and honor through the sport of airsoft."
Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Dum Iun 20, 2010 6:07 am

Într-un sat, un preot merge la slujbă. Lângă biserică,
vede un măgar mort într-un accident de maşină şi sună imediat la poliţie.
- Sunt preotul satului. Am găsit un măgar mort.
- Şi ce, zice poliţistul ironic, vreţi să-l îngropaţi cu popă?
- Nu, zice preotul, eu doar am anunţat familia.

Sus In jos
COP
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Lun Iun 21, 2010 3:25 am

A furious lightsaber duel is underway. DARTH VADER is backing LUKE SKYWALKER towards the end of the gantry. A quick move by Vader, chops off Luke's hand! It goes spinning off into the ventilation shaft. Luke backs away. He looks around, but realizes there's nowhere to go but straight down.

Darth Vader: Obi Wan never told you what happened to your father.

Luke: He told me enough! He told me you killed him!

Darth Vader: No, Luke... I am your father!

Luke: No. It can't be. That's not true. That's impossible!

Darth Vader: Search your feelings Luke... you know them to be true.

Luke: NOOoooo!

Darth Vader: Yes, it is true... and you know what else? You know that brass droid of yours?

Luke: Threepio?

Darth Vader: Yes... Threepio... I built him... when I was 7 years old.

Luke: No! ... Wait, huh?

Darth Vader: Seven years old. And what have you done? Look at yourself. No hand. No job. And you couldn't even levitate your own ship out of the swamp...

Luke: But... I destroyed your precious Death Star!

Darth Vader: But that was when you were 20! When I was 10, I single-handedly destroyed an entire Trade Federation Droid Control ship!

Luke: Well, it's not my fault...

Darth Vader: Oh, here we go... "Poor me... my father never gave me what I wanted for my birthday... boo hoo, my daddy's the Dark Lord of the Sith... Nobody loved me... waahhh wahhh!"

Luke: Shut up!

Darth Vader: You're a slacker! By the time I was your age, I had already exterminated the Jedi knights!

Luke: I used to race my T-16 through Beggar's Canyon.

Darth Vader: Oh, for the love of the Emperor... 10 years old, winner of the Boonta Eve Open... the Only human to ever fly a Pod Racer... right here baby!

Luke looks down the shaft. Takes a step towards it.

Darth Vader: I was wrong... You're not my kid... I don't know whose you are, but you sure ain't mine.

Luke takes a step off the platform, hesitates, then plunges down the shaft.

Darth Vader looks down after him.

Darth Vader: And get a haircut!

Sus In jos
Dasher
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Chestii funny   Lun Iun 21, 2010 7:40 am

cred COP ca ai gresit sectiunea siteului, aici nu se posteaza povesti de adormit copii
... am pierdut finalu fiindca nu imi mai aminteam inceputul Commando

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Chestii funny   

Sus In jos

Chestii funny
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Agora :: Coltul cu Balauri-
Mergi direct la: