SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...

In jos 
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Mier Apr 28, 2010 11:09 am

preluat de pe ASR

Punisher a scris:

Highlights of airsoft action played at Moscow Skirmanovo County, under the brand of Opening 2009. Featuring flashbangs, close-up pistol duels and armored troop-carriers wladdry@gmail.com - if you wish to take part in the upcoming Grand Maneuvers This is filmed at Moscow county. It features plently of battle scenes, gun slits, along with a 60ft deep moat and many cannon ports. I would say the upcoming GM2010 will be even better airsoft game then the previous one. Over 3000 participants are planning to come to the Grand Maneuvers this time. Welcome to the greatest international airsoft event with real army trucks, tanks and extra serious tactical tasks. International Federation of Airsoft is looking to developping of this RealMen sport over the globe.

Grand Maneuvers 2010 will be on the 1-2 of MAY 2010

The next international airsoft manoeuvers of 2010 will take place on the 1-2 May 2010. More then 3000 of participants will be there. The price of participation is USD 50.

Training:

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::

Ultima editare efectuata de catre Ghost Leader in Mier Ian 29, 2014 10:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.6mm.ro
DreKu
S9 Unit

Varsta : 33
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Mier Apr 28, 2010 12:55 pm

Da ... asa da. As vrea sa vad la noi cand vom avea chestii de genul asta ?
Cat despre tipul de antrenament arata foarte tare, pacat ca noi nu prea dispunem de un asemenea teren. Chiar as vrea sa facem antrenamente de genul ala ... mie intotdeauna mi-au placut drill-urile militare . Bale

...................................................................................................................................

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Joi Mai 06, 2010 8:33 am

DreKu a scris:
Da ... asa da. As vrea sa vad la noi cand vom avea chestii de genul asta ?
Cat despre tipul de antrenament arata foarte tare, pacat ca noi nu prea dispunem de un asemenea teren. Chiar as vrea sa facem antrenamente de genul ala ... mie intotdeauna mi-au placut drill-urile militare . Bale

Sunt si la noi o gramada de locatii care se preteaza la jocuri, antrenamente , etc. Avem sute de fabrici dezafectate, baze parasite, etc.
In Medias este fosta baza a aviatiei care de cativa ani e dezafectata, mai sunt niste hangare si vreo 2-3 Miguri in ele. Apoi mai este fosta fabrica de geamuri care este imensa . Sunt zeci de cladiri mari parasite . Toata zona e parasita , se intinde pe hectare si s-ar putea face filme acolo cu peisaj de razboi urban. S-a si tinut un joc de paintball acolo, mi-au spus baietii ca a fost ,,macel" . Silly me
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Comparatie intre airsoftul din alte tari si RO   Joi Iul 22, 2010 1:56 am

am vazut recent un topic pe asr: Airsoft de pe vremea lui '05-'06, mai bun decat la noi in 10

uitandu-ma la materiale, mi-a dat de gandit. Enjoy!

http://www.drapers.be/090526kode.html - TRAINING DAY
http://www.drapers.be/09tangopart1.html - OP SIERRA partea 1
http://www.drapers.be/09tangopart2.html - OP SIERRA partea 2
http://www.drapers.be/090329bergsjon.html - BERGSJON (atac cu mortiere)

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Joi Iul 22, 2010 10:46 am

e ca diferenta intre dacia 1310 si vw golf
Sus In jos
Dada

Varsta : 29
Localizare : Sibiu/Constanta

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Mar Iul 27, 2010 11:37 pm

Si vin eu, ca un copil mic, cu ochisorii mari, impresionati si usor in lacrimi....A fost vreodata asa la noi?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Airsoftul pe alte meleaguri - Italia   Joi Sept 23, 2010 2:20 am

Salutare camarazi !

Imi pare rau ca anul acesta nu pot sa fiu alaturi de voi, mai ales la primul eveniment organizata de catre S9 & 4XL. Sper ca macar la anul sa fiu pe meleaguri natale.
Dar nici aici nu duc lipsa de activitate, desi tipologia de joc este diversa de cea de prin Romania.

Alaturi de clubul cu care joc aici '' Decima Gladio " (http://www.decimagladiosoftair.com/public/generali/clubdecima.asp ) am participat la un turneu tip '' Combat ''.

Terenul era delimitat si bine marcat cu banda. Jocul consta in eliminarea cat mai multor adversari din tabara adversa si atingerea steagului din tabara adversa, gen capture the flag din Half life.
un joc simplu, dar destul de solicitant avand in vedere ca timpul era limitat la 20 min, terenul era de 200 m / 150 m si erau multe tufisuri.
M-a impresionat faptul ca erau in jur de 16 arbitri pe terenul de joc la un nr de 20 participanti, 2 echipe de cate 10 operatori.

Avand in vedere ca in Italia toate replicile sunt limitate la 1J pot spune ca am fost norocos in mom in care am luat vreo 2-3 bile in gura fara sa patesc nimic, de la aprox 7-9 m.
Am reusit sa ne clasificam pe locul 2 in final. Poze sunt mai jos.

[img][/img]

Sus In jos
COP
S9 Unit

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Joi Sept 23, 2010 2:31 am

felicitari Campion

ps: asa de mult i-a mers vestea lui Ghostleader prin italia de au aparut fan-cluburi / evenimente?
Come on

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

Varsta : 37
Localizare : Sibiu RO

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Joi Sept 23, 2010 2:32 am

felicitarile noastre Very Happy Campion Friends :rulz:
suntem mandrii de tine
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Joi Sept 23, 2010 8:45 am

Multumesc pt urari. Se pare ca este renumit Ghost si prin Italia.
Urmstorul event va fi pe insula Elba, un mil-sim de 48 ore la sf lui Oct unde va trebui sa aparam plaja.

O sa revin cu detalii dupa event.
Pana atunci va doresc toate cele bune si bafta multa la event. Sunt sigur ca o sa iasa bine.
Sus In jos
The Fucker
Meerkats Team

Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Dum Sept 26, 2010 4:44 am

Faina treaba @Gracia,au ceva vechime italienii in ce priveste airsoftul!
Poate facem curand un joc amical pe acolo...
Am vazut ca ai patch-ul lor,esti si membru in echipa respectiva sau doar pentru concursul respectiv?
Sus In jos
http://www.meerkats.ro
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Dum Sept 26, 2010 8:37 am

Da, sunt membru pt ca altfel nu se poate sa participi la eventuri.
Esti si tu in Italia ? Cu ce club joci ?
Sus In jos
micutzu
Partener de joc

Varsta : 33
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Dum Sept 26, 2010 9:49 am

Campion felicitari si sa aduci cu tine experienta de acolo sa o implementam la noi sa devenim mai profi Wink
Sus In jos
Dada

Varsta : 29
Localizare : Sibiu/Constanta

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Lun Sept 27, 2010 12:01 am

OoOoO!!! Foarte tare musiu! Felicitari!! Very Happy Friends aplauze Suna misto de tot eventul de la sfarsitul lui Octombire. De abia asteptam feedback Wink
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Vin Oct 22, 2010 4:59 am

si acum mai zambesc dupa cele vazute aici .:

rusii astia is de comedie

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Vin Oct 22, 2010 5:46 am

Comedie sau nu la cati jouli au armele lor ai vazut ca au pe fata ?
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Vin Oct 22, 2010 6:09 am

am vazut rani din alea si la Sibiu si baietii nu erau rusi... Pericol de moarte

oricum, povesteau baietii de la Berget ca rusii sunt maniaci cu viteza la jucarii

Sus In jos
xipri
S9 Unit

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Vin Oct 22, 2010 11:00 am

Eu visez la o Masada si astia baga petarde in ea. Huooooooooooo

"Develop discipline and honor through the sport of airsoft."
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Mier Noi 10, 2010 6:08 am

Salutare camarazi !

Asa cum am proimis revin cu detalii referitoare la eventul de pe insula Elba.
A fost un turneu de 48, un mil-sim foarte reusit la care au poarticipat in jur de 200 jucatori.
Baza noastra se afla la un hotel pe plaja, care era pazit 24 din 24. Pana la urma ne-a venit si noua randul sa facem un rond de 4 ore de garza in jurul bazei, noaptea de la 12 la 4.
am mai prins si 2 misiuni de cate 4 ore fiecare, de noapte si acestea care au fost super misto. Din pacate eu si echipa mea am fost luati prizonieri pt 3 ore in care am simitit pe pielea noastra cam cum ar fi asta in viata reala.
Vreau sa spun ca totul a fost cat se poate de realist mai ales ca s-a jucat si in oras pe stradute inguste, s-a jucat 24 din 24 timp de aproape 3 zile indiferent de vremea de afara.
E mult de povestit si prefer sa va descriu cu lux de amanunte la o bere.
Cateva dintre poze pot fi vazute aicihttp://picasaweb.google.com/109169401600232070096
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   Mar Iun 07, 2011 9:56 am

dupa Border War am lasat sa se sedimenteze un pic trairile de acolo si sa fac o diseminare a informatiilor culese, atat din prisma TF cat si a Insurgentilor si am reusit sa scot la iveala cateva diferente traite direct...

- o diferenta majora este data de capacitatea de cumparare. Noaptea trebuia sa vedem pe unde calcam sa nu-i rupem Systema cuiva, fiindca erau puse aiurea peste tot. Nu mai vorbim de vehicule folosite si modificate special pentru joc sau NVG-urile care erau la fel de comune ca lanternele.

- distantele mari de angajare. in conditiile in care acestea erau de minim 50 de metri automat ai trei solutii: iti iei systema, iti pui arc de + 130 si teava de precizie sau treci pe sniping + customizarile de rigoare.

- nemurirea e la fel, la mare cinste indiferent ca e vorba de romani, belgieni, rusi, francezi sau elvetieni.

- o mai mare incredere. cred ca doar noi balcanii traim cu frica de a fi furati. cum spuneam, oamenii dormeau in corturi si echipamentele stateau pe afara.

- o mai mare seriozitate in abordarea unui rol specific unei factiuni. Daca e sa fie din AL-Qaeda, apoi ca un luptator din Al-Qaeda arata jucatorul si nu ca un US Special Forces in multicam si cu AK.

- la fel cand vine vorba de role-play -e mult mai usor sa se ia acest lucru in serios si nu sa se perceapa ca o copilarie prosteasca

Cam atat imi vine in minte pentru moment.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...   

Sus In jos

Comparatie intre Airsoftul din RO si cel din alte tari...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Agora :: Coltul cu Balauri-
Mergi direct la: