SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Soviet & AK Topic

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 37
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Soviet & AK Topic   Vin Oct 02, 2009 7:47 am

Deschid acest topic pentru pasionatii de echipament rusesc si mereu clasicul AK. Propun sa postam poze in principiu cu echipamente & replici proprii + descrieri upgrade-uri, accesorii, etc...

Si pentru ca incep eu:

AKS74

Am pus pe el:
+ teava TM
+ guma hop-up siliconica Guarder (rezistenta la temperaturi scazute)
+ baterie stick firefox de 1500 Mah
+ incarcator mid cap metalic (care nu are ce cauta fiindca este de AK47)
+ 25 mm Red/Green Sight
+ Cyma AK QD side mount
+ adaptor catari de noapte (fosforescente)
+ luneta PSL - IOR 4X

Astept poze si cu jucariile voastre...

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::

Ultima editare efectuata de catre Ghost in Mier Iul 13, 2011 4:35 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Duke
Komrad

Varsta : 38
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Mier Sept 01, 2010 3:12 am

Vad ca nu a raspuns nimeni pe topicul acesta, doar atat de putini suntem fani Ak ?
Ok. Am avut un Ak 74 ca prima mea replica airsoft.

Marca Cybergun , pat + uluc + maner + corp din Abs. Asta nu mi-a placut desi replica tragea foarte bine dupa ce i-am schimbat bateria. Era precisa si puternica. Am vandut-o si mi-am luat alt Ak.

Acesta este Akm 47 Cyma.

Curea tactica 2 puncte
2 incarcatoare mid-cap SRC
Baterie Li-ion 1350mAh 11.1V 12C [Firefox]

Urmeaza catarile fosforescente, laser, flash-hider Ak 74 style si alte upgradeuri interne daca e cazul.
Deocamdata am incercat s-o ,,invechesc" un pic, zgariind anumite piese pentru realism. Parca ,,ca scoasa din cutie" nu e asa funny. Nebun
Cheers. Racan

Ultima editare efectuata de catre DUKE in Vin Sept 03, 2010 12:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

Localizare : Sibiu RO

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Mier Sept 01, 2010 10:17 pm

Duke ce ai tu acolo e un AKMS. Cu invechitul poti incerca ori cu lana de otel ori cu partea abraziva de la un burete de vase, desi dupa ce iesi cu ea la joc mai ales in locatii urbane, o sa vezi ca se umple de zgarieturi.
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Vin Sept 03, 2010 12:24 am

Ruairi a scris:
Duke ce ai tu acolo e un AKMS. Cu invechitul poti incerca ori cu lana de otel ori cu partea abraziva de la un burete de vase, desi dupa ce iesi cu ea la joc mai ales in locatii urbane, o sa vezi ca se umple de zgarieturi.

Asa e , este Akms . Silly me Zilele astea ma ocup de ,,invechirea" artificiala a replicii, merci de ponturi Ruairi, eu ma gandeam la un smirghel ultra fin.
Ceva upgradeuri interne ce imi recomandati ?
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Dum Sept 05, 2010 11:01 pm

Se zice ca CYMA-le astea ultimele de la seria 048 in sus, nu prea au nevoie de upgrade-uri. Poti cauta oi guma de hop up mai buna, daca ti se pare ca trage ciudat sau ca nu are un range suficient.
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Sept 16, 2010 9:07 am

Zilele astea am terminat de ,,invechit" Ak-ul. Age look 47. Racan

Poze
Sus In jos
Tarry
Meerkats Team

Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Sept 16, 2010 12:27 pm

DUKE a scris:
Zilele astea am terminat de ,,invechit" Ak-ul. Age look 47. Racan

Poze
a iesit Superrrrrrrr Bravo!
Sus In jos
Dec
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Vin Sept 17, 2010 5:45 am

Faina treaba Duke. Desii unii ar putea zice ca e prea mult, AK-ul tau imi aduce aminte de vreo doua imagini cu AKMS de prin primul razboi din Cecenia. Fusesera tarate armele alea de nu mai era loc pe ele in care sa fie nezgariate. Ce as mai adauga sunt poate cateva "urme" si pe uluc, daca o banana cu vanilie a fost folosita atat (si e de asteptat la un AKMS) are in mod sigur urme si acolo. Cateva zgarieturi si poate sa incerci sa iei putin luciul lacului pe anumite portiuni. Si nu uita de patul rabatabil, acolo e frecat destul de mult si ar trebui sa fie urme mai intense la nivelul de "uzura" pe care i l-ai dat. Oricum, felicitari.
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Sept 18, 2010 5:02 am

Merci ptr. aprecieri.
Shtorm, am un amic ce a lucrat la depozite de arme in armata. A ramas tampit cand a vazut-o, a zis ca e exact cum aveau multe Kalashuri, in fine , ei ar fii vrut sa le aiba impecabile insa multe erau exact in starea asta.
Lemnul ulucului e grozav, inclusiv culoarea, parca ma doare sa-l stric.
In realitate arat mult mai bine ca in poze, oricum, sunt foarte incantat de rezultat. Cheers. :para:
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:05 am

Am sa atasez cateva poze cu ehipament Spetznaz pe care vreau sa-l achizitionez si care cred eu ca este indispensabil unui iubitor de chestii sovietice.

Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:32 am

am fost sambata la padure pentru o sedinta foto cu Katia... o rusoaica care s-a aciuiat pe la mine de curand.

Enjoy the beauty...

restul pozelor se pot vedea aici .:

...................................................................................................................................

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:37 am

Acum stim de ce n-ai venit ieri la joc. Faina. Am vazut-o si live. Sunt curios s-o vad in actiune. Din spatele tevii... Spetznaz
Cum trage? Dupa ce-l dai pe Sasha, sa ne zici si diferentele. Come on
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:50 am

e bine ca Ghost a inceput sa iese cu fete, ca ma blocasem la faza cu Sasha, credeam ca are un fetis cu baietii
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 3:12 am

pai diferentele ar fi:

- corpul este mai grunjos decat la DBoys, ceea ce o face sa para mai reala.
- teava externa in schimb e fina-fina si zici ca e din plastic.
- tot ce fin prins pe teava externa e prins in asa fel incat sa nu existe descentrare intre catarea fata si cea spate. orice joc e eliminat
- vergea de curatare mai scurta, nu stiu daca si in realitate e asa.
- accepta atat incarcatoare de AK74 cat si de AK47 fara nici o modificare
- patul rabatabil nu joaca (e pus un capacel de cauciuc care elimina jocul)
- serie unica
- lemn masiv. vopsit asa cum trebuie sa arate un AK
- maner pistol culoare maro
- BLOWBACK zgomotos. Poate cel mai zgomotos blowback intalnit de mine la modele de AK pe blowback
- sina de prindere optice se fixeaza cu suruburi externe (la celelalte branduri se prinde cu suruburi din interior care in timp se slabesc si sunt dificil de strans)

- guma de hop-up e un gunoi. dar chiar si asa... trage doua bile de 0,25 la 30 m in acelasi punct in mod constant. I-am schimbat guma dar inca nu am apucat sa vad cum trage acum. Teoretic, APS-uri sunt foarte precise. Am vazut la jocul de la Medias cu M4-le de APS ce precizie aveam la 30-40 de m.

Si pentru ca Katia a inceput sa se simta bine la mine mi-a spus ca pot sa o alint Lyuba... tongue

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 3:23 am

Pana la blowback, la fel si a mea. Insa am observat culoarea la amandoua Ak`uri ale tale. Nu inteleg de ce este nuanta aceea. E singurul defect al lor daca pot spune asta, adica nu e realist deloc, nici finisarea grunjoasa si nici culoarea. Cyma rules inca o data. Hate me now baby ! Te imbratisez!
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 3:33 am

Duke sa stii ca la asta de APS culoarea e f aproape de realitate
Sus In jos
Dec
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 4:26 am

O singura observatie Duke - camuflajul din poza nu e sovietic, e rusesc (daca nu ma insel a aparut dupa 1994), in rest ce ai acolo ar fi, in mare, potrivit pentru un echipament spetsnaz MVD :

- Patchurile sunt pentru trupele din subordinea Ministerului de Interne, patchul cu tigrul in mod special este insemnul trupelor de interior din zona estica(sper sa nu ma insel). Celelalte sunt optionale (cel mare de pus pe spate e in general purtat doar in misiuni urbane, close quarters). Ca si linie generala, patchurile nu se prea poarta in operatiuni militare, iar cele de piept si de spate cu atat mai putin.

- bereta e a trupelor aeropurtate(VDV), si nu e purtata decat la parada sau la filmari :P. Ca si regula generala, trupele aeropurtate considera ca a avea bereta cu tine chiar si in rucsac in timpul unei misiuni inseamna ghinion (probabil din epoca afganistan cand bereta era trimisa acasa cu sicriul), asa ca bereta ramane in baza. In rest - casca sau bandana(kosynka), dupa preferinta. Daca totusi tii sa ai o bereta a trupelor speciale MVD mergi pe culoarea rosu-caramiziu

- Uniforma e, daca nu ma insel, shadow (TEN) in versiunea BEKAS de la SPLAV. Daca doresti echipamentul pentru mediul urban, e ok si ti-o recomand. Eu am versiunea de camuflaj de padure - TIGR (asemanator cu ce are tipul cu dragunovul in poza 2, doar ca ce are el banuiesc ca e un produs al MODOX) si se preteaza foarte bine in climatul nostru plus ca "rupe" foarte bine silueta. Croiala e foarte buna, materialul rezistent si foarte comod de purtat. Ca linii generale, Shadow si Tigr (say versiunea SPOSN Kamysh) sunt purtate de Vitiaz, Omon, Vega, Saturn.

Daca mai ai nelamuriri sau doresti mai multe info, ai un PM.
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 4:42 am

Shtorm, m-ai naucit. Ma asteptam, dar nu asa... Am inteles ce ai scris. Insa acela e echipamentul pe care-l vreau, fara a incerca sa reconstitui ceva pentru o tema, bla-bla nu mai stiu defapt ce vreau sa spun. Sunt zapacit!
Sus In jos
Dec
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 4:54 am

:))

Ok, pe scurt:

Vrei echipament de urban mergi pe costumul ala de camuflaj, ia-ti o bandana (de preferat insa o casca pentru urban) si o vesta sau port sector si e ok. Bereta foloseste-o pentru parade si atat :P.

Vrei echipament de padure - ia versiunea cu verde, maro si negru (TIGR), un chest ring, o bandana oliv sau camo si gata.

Ca patchuri - unul simplu cu steagul rusesc (desi ti-as recomanda ca pe asta sa-l inlocuiesti cu cel al echipei tale) pe care il pui pe mana stanga, iar pentru mana dreapta cel cu tigrul daca mergi pe varanta urban, sau unul ca asta daca mergi pe varianta de camuflaj de padure (ignora descrierea de acolo, e patchul purtat de trupele active in cecenia) http://images.bizrate.com/resize?sq=80&uid=984678905

Daca mergi pe varianta urban poti sa adaugi la echipament si celelalte patchuri - cel de spate cu spetnaz si cel de piept precum si cel in arc, pentru umar. Atentie insa - daca iei vesta ti-as recomanda ca cel mare, de spate, sa-l pui pe vesta ca sa fie vizibil. E ca inscrisurile cu "Politia" sau "SWAT" de pe spatele trupelor respective.
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 9:17 am

Mai Ghostinovici, ai facut si tu un topic fain unde sa ne laudam linistiti si vine si nenea asta rau sa ne traga suturi in cur. Eu nici nu mai stiu ce vroiam sa-mi cumpar. Sunt zapacit! Ii citesc Pm`urile si raspunsurile aici si ma simt ca in prima zi cand ma intrebam de la ce vine cuvantul ,,Airsoft" .
Shtorm, multumiri. Te tin la curent cu ce imi iau.
Ghostyuri, preia microfonul.
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 9:22 am

bai nerecunoscatori ce sunteti tongue , omu' se bucura ca a mai gasit pe cineva care sa ii impartaseasca pasiunea pt ak-uri si echipament ruski, si se chinuie sa va explice una alta si voi......, voi de fapt vreti ak cu fustita roz

Topicu asta e destinat si citez "Deschid acest topic pentru pasionatii de echipament rusesc si mereu clasicul AK"

No amu' daca nu sunteti cu adevarat pasionati ce catati acilea? Commando

Sus In jos
Dec
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 9:45 am

Ruairi a scris:
bai nerecunoscatori ce sunteti tongue , omu' se bucura ca a mai gasit pe cineva care sa ii impartaseasca pasiunea pt ak-uri si echipament ruski, si se chinuie sa va explice una alta si voi......, voi de fapt vreti ak cu fustita roz

A nu se intelege ca pasionatii de echipament rusesc au ceva impotriva respectivelor ak cu fustita roz. Au contraire as zice. Adevarul e ca ce e frumos e frumos, oricum ar fi prezentat si in orice situatie. Asa ca ak-urile alea tot arata bine, chiar daca le tin blegele alea ca pe niste maturoaie. :P
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 10:37 am

@ruairi

care AK-uri? ca la tine in post is numai fustite... Silly me

Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 11:53 am

care fustite???? ca nu e niciuna cu fustita
Sus In jos
xipri
S9 Unit

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:01 pm

As mai avea eu o poza(recuperata acum un an de zile, aproximativ, de pe ASR) cu niste teroriste. Din pacate/fericire aceste teroriste nu au nici un fel de camuflaj pe ele(daca intelegeti ce vreau sa spun). Nebun

"Develop discipline and honor through the sport of airsoft."
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 2:08 pm

si o tii pentru tine? Fain spectacol!

Sus In jos
xipri
S9 Unit

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Oct 25, 2010 5:32 pm

Avand in vedere ca sunt proaspat casatorit n-as vrea sa-mi compromit reputatia asa din start, dar gasesc eu o metoda de a scoate aceste teroriste din barlogul lui Osama...sau or fi garda lui Castro... :m4:
Si asta e pentru iubitorii de AK...sa nu stric topicul.

"Develop discipline and honor through the sport of airsoft."
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Mar Oct 26, 2010 9:41 pm

Ruairi a scris:

Hai ca suntem recunoscatori. De fapt io ma bucur cel mai mult ca am mai gasit unul mai freak ca mine in subiectul asta. :rulz:
Sus In jos
Chet
Partener de joc

Varsta : 30
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 6:05 am

hi, vreau sa imi cumpar un ak 47 ma ieftin ( mi-am consumat bani pe un dragunov ) e ok un Cyma Cm.028
Sus In jos
Chet
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 9:30 am

era o intrebare dar sunt atit de aiurit incit am uitat semnul sorry
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 10:17 am

Chet, bine ai sosit. Fii mai atent la fonetica si gramatica sa nu transformam forumul in Hi 5 .
Si mai detaliat daca poti. Daca vrei raspunsuri serioase si complete, pune intrebari pe masura.

Sus In jos
Chet
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 10:27 am

vreau un ak 47 pentru joaca cu prieteniii...nu e nimic serios...dar am un buget limitat
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 11:02 am

Cyma 028 e ok pt inceput, dar are multe piese din plastic, Duke poate sa iti spuna ca a avut asa ceva. Mai bine mai strangi ceva banuti si iei un Cyma de la 048-050 care sunt cu corp din otel si cu interne mai bune.
Sus In jos
Chet
Partener de joc

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Oct 30, 2010 11:11 am

Merci Te imbratisez!
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Noi 04, 2010 10:44 pm

Sa continuam topicul asa cum trebuie.
Noua achizitie, de nelipsit pentru un pasionat de soviet stuff.
Luneta militara originala PSO 6x42 .

Acu` e baiu. Deobicei, oamenii cumpara lunete pentru pusti. Eu trebuie sa-mi iau pusca pentru luneta. Nebun
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Noi 04, 2010 10:50 pm

yep, frumoasa achizitie Duke, sa ai grija de ea, ca e o bijuterie
Sus In jos
Ghost Leader
S9 Unit

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Noi 04, 2010 10:54 pm

cred ca e destul de frustrant sa ai luneta si sa nu ai sina la AK... oricum, superba piesa

e cu reticol luminat? ca din poze, asa apare

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Noi 04, 2010 11:15 pm

Ghost Leader a scris:
cred ca e destul de frustrant sa ai luneta si sa nu ai sina la AK... oricum, superba piesa

e cu reticol luminat? ca din poze, asa apare

Da, e cu reticol luminat. Are si un accesoriu optional ( cica pentru iana la temp. scazute ) , partea aceea cu cablu. Plus 2 leduri de rezerva si un obiectv galbui. Silly me
Lipseste pusculitza la care s-o atasez...
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Joi Noi 04, 2010 11:37 pm

mai e pt zapada, lentila galbena, reduce stralucirea aia a zapezii.

Pai in cazul asta urmatoarea achizitie a lui Duke va fi un http://www.realsword.com.hk/news_12.htm
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Vin Noi 05, 2010 12:43 am

Ruairi a scris:
mai e pt zapada, lentila galbena, reduce stralucirea aia a zapezii.

Pai in cazul asta urmatoarea achizitie a lui Duke va fi un http://www.realsword.com.hk/news_12.htm

Ce e asta? Cat e halatul?
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Vin Noi 05, 2010 1:34 am

e un dragunov produs de real sword, cauta pe net, sunt ceva filmulete cu el in actiune. E electric, produs cu parti originale de dragunov,cu niste performante extra, e in jur de 400 de eur
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Vin Noi 05, 2010 1:37 am

Ak 74 scrie pe mine. Mereu mi-a placut si am un proiect ptr. el. Luneta asta si un pat psl. Merci Ruairi. Spetznaz
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Noi 06, 2010 12:29 pm

poze noi .

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Sam Noi 06, 2010 12:33 pm

Spetznaz

Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Dum Noi 07, 2010 11:57 am

Bine v-am gasit dragi tovarasi....se pare ca am trecut de la sniper la ak....maine o sa fac niste poze si o sa va dau detalii despre my new toy Nebun :rulz:
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Dum Noi 07, 2010 11:25 pm

Azi am promis ca o sa dau niste detalii despre el
Este un CM.036 metal cu wood , are 3490g , 102m/s....... a venit cu o curea de piele originala de ak si 2 incarcatoare unul de abs de 550 BB iar celalalt este un standard metal de 68 BB ..... i-am facut si o poza nu este foarte reusita dar o sa revin cu altele mai bune

Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Noi 08, 2010 1:56 am

Felicitari Cocolinovici. Tocmai ti-ai luat un Akm 47 sau 74 ?! . Iti recomand un flashhider si o baterie Lipo. In rest e super prastia, e clasica, lemnul e fain, ce sa mai zici, Cyma qualitat. Bine ai venit in club, komrade. Spetznaz
Sus In jos
Ruairi
Overload Crew

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Noi 08, 2010 3:37 am

Ascunzatorul de flama din poza e de AKM.

Cel de ak 47 e asa

Cocolino este mandru' propitar de AKM Automat Kalashnikov Modernizat
Sus In jos
Duke
Komrad

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Noi 08, 2010 10:26 am

Ai inteles Coco? Deci ti-ai luat un Akm. De fapt, nu asta voiai, nu? Silly me
Sus In jos
Cocolinoo
Meerkats Team

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   Lun Noi 08, 2010 10:51 am

Da da ...sunt foarte multumit Spetznaz ....momentan Laughing .....glumesc....e foarte ok Friends
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Soviet & AK Topic   

Sus In jos

Soviet & AK Topic
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Militehnicus :: Echipament & Replici-
Mergi direct la: