SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Joc Duminica / Vestem, 6 Nov

In jos 
AutorMesaj
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Joi Noi 03, 2016 4:00 am

Dupa cum zice si titlul postului, deschidem lista pentru jocul de Duminica asta - 6 NOV

// Cand?
Ne vedem la Transilvania la 08.30. Se joaca pana ne simtim bine.

Orice credeti ca se preteaza ca recuzita pentru un joc interesant, aduceti cu incredere si testam.

// Unde?
Avand in vedere faptul ca situatia cu Sura e incerta, as propune sa facem un Vestem.

// Cine?
1.  Ghost Leader / prezent daca ne adunam minim 6 bucati
2. ...

In cazul in care vrei sa vii dar astepti pana in ultimul moment sa vezi cati se strang, sa ai in vedere ca ma sunt oameni care fac asa si nu au sa posteze decat cu o seara inainte de joc. Cel mai ok, ar fi, sa postezi ca esti "prezent daca se strang minim X jucatori". Asa se evita situatia in care oamenii care se anunta din timp isi fac alte planuri cand vad ca nu sunt destui jucatori.

In cazul in care nu este facut poste pentru joc, oricine (membru S9, sau partener de joc, sau Meerkats, sau Dac) poate sa deschida post pentru joc. Important este sa ne vedem, sa jucam si sa ne simtim bine. Nu exista un responsabil oficial pentru deschis posturi cu zile de joc.

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Ghost Leader
S9 Unit

Varsta : 38
Localizare : Sibiu, Romania

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Joi Noi 03, 2016 4:00 am

Pentru Duminica asta nu a anuntat nimeni nici un scenariu. Chiar nici un doritor?

...................................................................................................................................

::::::: magazin airsoft .:. replici .:. echipamente .:. consumabile ::::::
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Ballin
Meerkats Team

Varsta : 31
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Joi Noi 03, 2016 10:33 am

Din cate am inteles Tzutzu a zis pas saptamana asta, asa ca am eu un scenariu pe teava.

Capture the flag 4x4

In principiu vor fi 4 ECHIPE (folosim banderolele facute sptamana trecuta)
Fiecare echipa are 3 sau 4 steaguri ( in funcite de cati ne strangem, facem 3 sau 4 echipe).
Fiecare echipa are in baza proprie cate un steag din fiecare culoare.
Fiecare echipa trebuie sa isi recupereze TOATE steagurile.
Ai voie sa muti doar steagurile echipei tale.
INTERZIS sa manevrezi steagurile adversarilor.
Cand cel care cara un steag este lovit, acesta lasa steagul jos, si poate fi luat de acolo doar de catre o persoana din aceeasi echipa cu el.
CASTIGA echipa care are prima toate steagurile sale in baza.

Se joaca cu RESPOWN.
Se incepe cu respown la 3 oameni cand ai un singur steag de al tau in baza
Cand ai deja doua steaguri in baza, se reduce respownul la 2 oameni
cand ai 3 steaguri se reduce respownul la 1 om.
Regula respownului o stabilim exact la fata locului in functie de cati jucatori vom fi prezenti.

Ora 8.30 la sala transilvania
8.45 plecarea
Eu o sa merg mai repede direct in locatie

Va puteti inscrie si aici:

https://www.facebook.com/groups/1864825903745849/permalink/1872724502955989/
Sus In jos
The hunter

Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Vin Noi 04, 2016 12:35 pm

Bogdan(the hunter) prezent ca spectator la primul meci..apropo rog un admin sa dea accept pe fb..multumesc:)
Sus In jos
Ballin
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Dum Noi 06, 2016 5:37 am

Dupa jocul de astazi trebuie sa clarificam niste lucuri. Cand mai jucam acest scenariu, sa se stie din start ca din respownuri SE TRAGE.

1. Cand mortii din respown intra in joc, acestia au voie sa angajeze adversarul din mijlocul respownului.
2. Daca cel care a inviat in respown a murit, ramane mort si asteapta sa poata reintra in joc (adica sa mai moara inca unul daca se joaca cu respown la doi oameni), apoi invie si are voie din nou sa traga.
De ex, daca se face respown la un singur om, practic, atata timp cat se afla in respown, este nemuritor.
3. Daca stii ca cel din respown te poate angaja in locul in care te afli atunci cand treci pe langa respown, iti asumi riscul.
4. Tocmai pentru asta am pus respownurile la distanta de baze, ca sa poti ajunge la steaguri fara sa blochezi respownul si fara sa te expui in fata celor din respown.

* avand in vedere ca terenul variaza, evident unele echipe vor fi mereu avantajate fata de celelalte... asta e... pt asta ne rotim.
** La jocul de astazi, referitor la discutia cu echipa verde care tragea din respown... cineva le-a mutat respownul langa baza (sigur nu a fost ceva intentionat). Nu au avut ei nici o vina, pentru ca nu stiau unde a fost respownul la inceput. Nu e vina mea ca cineva a mutat respownul.
*** referitor la alta discutie din timpul jocului, initial am crezut ca mi-a scapat mie chestia asta, dar mi-au confirmat mai multe persoane ca am specificat la inceputul jocului ca RESPOWNUL NU SE BLOCHEAZA.

Deci, pe viitor, incercati sa ocoliti respownul adversarului, evitati sa stati in raza celor din respown, sau sa asumati riscul.
E de asteptat ca la scnearii mai imbarligate sa existe discutii si sa nu iese cum trebuie din prima, asa ca hai sa ne asumam ca toata lumea mai greseste si sa lasam certurile la sfarsitul jocului, altfel ramanem doar la skirmish...
Sus In jos
The hunter

Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   Dum Noi 06, 2016 5:49 am

Mi a placut mult meciul de azi(exceptia propriului echipament:) ).deja astept urmatoarele meciuri.
P.S.sunteti niste oameni faini..multumesc pt acceptare
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Joc Duminica / Vestem, 6 Nov   

Sus In jos

Joc Duminica / Vestem, 6 Nov
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Jocuri saptamanale si Evenimente :: Jocuri, Intalniri, Evenimente Publice-
Mergi direct la: