SECTIA 9 .:. FORTIUS QUO FIDELIUS

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

shimming gearbox

In jos 
AutorMesaj
alex.laze

Varsta : 26
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: shimming gearbox   Mar Mar 17, 2015 1:14 am

Salut,

Revin cu o intrebare.. Imi puteti recomanda pe cineva care se pricepe la shimming pentru un gearbox nou ver3? Vreau sa desfac gearbox-ul cu ocazia unui upgrade de spring guide+ refacere fire+ arc nou si cu ocazia asta as vrea sa fac si o revizie la ungerea cu care a venit+ eventual shimming la gears.

Ms
Sus In jos
serghei
S9 Unit

Varsta : 39
Localizare : sibiu

MesajSubiect: Re: shimming gearbox   Mar Mar 17, 2015 3:20 am

Daca eram in tara ...te ajutam cu mare placere. In principiu gasesti pe youtube tutoriale de shiming .....nu conteaza ce versiune de gearbox este....principiul este acelas.

...................................................................................................................................

Sus In jos
alex.laze

Varsta : 26

MesajSubiect: Re: shimming gearbox   Mar Mar 17, 2015 4:32 am

Salut Serghei, mersi de raspuns. Tutorial de shimming am gasit dar toata lumea zice ca trebuie sa simti la mana cumva..asa nu stiu exact cum ar trebui (diferit) sa se simta rotile cand reduci "wobble" dintre ele. Imi e teama sa nu introduc frecare degeaba..mai ales ca tu masor shimming-ul cu suruburile nestranse ale carcasei de gb. Ms oricum si o sa incerc sa ma descurc.
Sus In jos
Ballin
Meerkats Team

Varsta : 31

MesajSubiect: Re: shimming gearbox   Mier Mar 18, 2015 3:30 am

Salut. Vorbeste cu: ghost / tarry / ursu daca nu. Te ajutam eu dar nu prea am cand
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: shimming gearbox   

Sus In jos

shimming gearbox
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Sectia 9 :: Militehnicus :: Probleme si Solutii-
Mergi direct la: